O firmie

Katalog produktów Katalog produktów Pobierz plik PDF
Priorytetem naszej działalności jest produkcja przyczep. Bezpieczeństwo i jakość - dokładnie według tych słów tworzymy nasze przyczepy!

Aktualnie posiadamy 40 punktów sprzedaży przyczep w Polsce i kilkanaście w Europie.
W 1995 roku w zakładzie w Gliwicach została wyprodukowana pierwsza przyczepa marki WIOLA. Z niewielkiego przedsiębiorstwa działającego na rynku lokalnym, przekształciliśmy się w czołowego producenta przyczep w Polsce. Z naszych hal produkcyjnych codziennie zjeżdża kilkadziesiąt przyczep, które trafi ają do polskich klientów, jak i na rynki europejskie. Posiadamy homologację europejską, umożliwiającą rejestrację przyczep w zakresie 350–3500kg.

W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 100 standardowych modeli przyczep, zarówno przyczep towarowych, lawet do transportu samochodów, jak i przyczep do transportu motocykli, quadów, łodzi, sprzętu budowlanego. Produkujemy podwozia pod agregaty prądotwórcze, skrapiarki, pompy oraz inne specjalistyczne urządzenia.

Ponadto wykonujemy przyczepy pod specjalne zamówienia – kilka takich realizacji znajdą Państwo w niniejszym katalogu.

Dlaczego WIOLA?

Silnej pozycji na rynku nie zdobywa się łatwo. Nasze przyczepy charakteryzuje ponadprzeciętna wytrzymałość, zaś elementy stalowe wykorzystywane do produkcji spełniają najwyższe światowe kryteria jakościowe. Otworowana i przetłaczana rama zapewnia dodatkową wytrzymałość, przy jednoczesnej redukcji masy własnej. Użyte podzespoły renomowanych producentów takich jak AL-KO, Knott czy SPP, zapewniają długi i bezawaryjny okres eksploatacji. Właśnie z tych powodów przyczepy WIOLA posiadają aż 36 miesięcy gwarancji.

Nasza fabryka w Knurowie zatrudnia ponad 150 pracowników, którzy cyklicznie przechodzą szkolenia zarówno z technologii produkcji, jak i czynności serwisowych.
Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym, nasze hale produkcyjne to około 4000 m2 powierzchni, na których przyczepy produkowane są od podstaw, począwszy od projektów i prototypów, aż po odbiór przyczepy przez Klienta.


To, czego nie ma konkurencja


Rynek przyczep w Polsce ciągle się rozwija, dzisiejszy nabywca przyczepy nie sugeruje się wyłącznie atrakcyjną ceną, ale zwraca również uwagę na jakość wykonania i wyposażenie oferowane w standardzie. Ten ostatni punkt to również mocna strona naszych produktów. Jako pierwsi w Europie wykorzystaliśmy zalety zaczepu ze stabilizatorem AL-KO AKS, który jeszcze do niedawana był stosowany jedynie w przyczepach kempingowych. W 2009 roku wprowadziliśmy kontrolę trakcji AL-KO ATC, jako wyposażenie opcjonalne do lawet.

Doceniając uwagi i sugestie użytkowników naszych przyczep, udało nam się osiągnąć znaczący sukces. Umiejętność dostosowania się do potrzeb nabywców oraz wprowadzanie innowacyjnych technologii pozwalają nam na nieustanny rozwój. Za nasze działania zostaliśmy docenieni w 2011 roku, otrzymując nagrodę Ogólnopolskiego Forum Biznesu „Polski Sukces”, pod patronatem Ministra Gospodarki. W 2016 roku zostaliśmy również uhonorowani nagrodą "Złoty Płatnik", gdzie nasza wiarygodność finansowa wyniosła makymalną liczbę: 100 punktów.