Image module

Wiola producent przyczep

Produkujemy od 1995

W 1995 r. w zakładzie w Gliwicach została wyprodukowana pierwsza przyczepa marki Wiola. Z niewielkiego przedsiębiorstwa działającego na rynku lokalnym przekształciliśmy się w czołowego producenta przyczep w Polsce i Europie. Z naszych hal produkcyjnych codziennie zjeżdża kilkadziesiąt przyczep, które trafiają zarówno do polskich klientów, jak i na rynki europejskie. Mamy międzynarodową homologację, umożliwiającą rejestrację wszystkich modeli przyczep – 350–3500 kg – potwierdzoną certyfikatem CoC.

W naszej ofercie znajdą Państwo ponad 100 standardowych modeli przyczep, zarówno towarowych, lawet do transportu samochodów, jak i przyczep do transportu motocykli, quadów, łodzi, sprzętu budowlanego. Produkujemy podwozia pod agregaty prądotwórcze, skrapiarki, pompy oraz inne specjalistyczne urządzenia.

Ponadto wykonujemy przyczepy na specjalne zamówienia – kilka takich realizacji znajdą Państwo w zakładce „Realizacje”.

Silnej pozycji na rynku nie zdobywa się łatwo. Nasze przyczepy charakteryzuje ponadprzeciętna odporność; elementy stalowe wykorzystywane do produkcji spełniają najwyższe światowe kryteria jakościowe. Otworowana i przetłaczana rama zapewnia dodatkową wytrzymałość konstrukcji, jednocześnie redukując masę. Podzespoły renomowanych producentów takich jak AL-KO, KNOTT czy SPP zapewniają długi i bezawaryjny okres eksploatacji. Właśnie z tych powodów przyczepy Wiola mają aż 36 miesięcy gwarancji.

Nasza fabryka w Knurowie zatrudnia ponad 150 pracowników, którzy cyklicznie przechodzą szkolenia, zarówno z technologii produkcji, jak i z czynności serwisowych.

Dysponujemy nowoczesnym parkiem maszynowym; nasze hale produkcyjne to ponad 7000 m2 powierzchni, na których przyczepy produkowane są od podstaw – od projektów i prototypów.

Rynek przyczep w Polsce ciągle się rozwija. Dzisiejszy nabywca nie sugeruje się wyłącznie atrakcyjną ceną, ale zwraca również uwagę na jakość wykonania i wyposażenie oferowane w standardzie. Ten ostatni punkt to również mocna strona naszych produktów. Jako pierwsi w Europie wykorzystaliśmy zalety zaczepu ze stabilizatorem AL-KO AKS, który jeszcze do niedawna był stosowany jedynie w przyczepach kempingowych. W 2009 r. pierwsi w Polsce wprowadziliśmy system kontroli trakcji AL-KO ATC jako wyposażenie opcjonalne do lawet.

Dzięki docenianiu uwag i sugestii użytkowników naszych przyczep udało nam się osiągnąć znaczący sukces. Umiejętność dostosowania się do potrzeb nabywców oraz wprowadzanie innowacyjnych technologii pozwalają nam na nieustanny rozwój. Za nasze działania zostaliśmy docenieni w 2011 r., otrzymując nagrodę Ogólnopolskiego Forum Biznesu „Polski Sukces”, pod patronatem ministra gospodarki. W latach 2016, 2017 i 2018 zostaliśmy uhonorowani nagrodą Złoty Płatnik przez firmę ubezpieczeniową Euler Hermes.

W 2019 roku otrzymaliśmy certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2015